Ürün inceleme: Seagate Freeagent Xtreme 1 TB

Ürün İnceleme r1b 04/05/2021

seagate

Bilgisayarınızda daha çok depolama kapasitesi açmanız için muhteşem bir ürün Freeagent Xtreme 1 TB. USB 2.0 bağlantısı ile saniyede 480 MB erişim yapabileceğiniz bu disk ek olarak E-Sata yardımı ile saniyede 3 GB veri erişim desteği veriyor sadece E-Sata kablosu kutu içinde mevcut değil.

Freeagent Xtreme ürünü isterseniz yatay isterseniz dikey kullanım için oldukça uygun tsarlanmış, dikey kullanım için aleti sabitleyici bir aparatda mevcut. 1.39 Kilogram ağırlığındaki disk sert plastik dış kaplamaya haiz ve 175 mm x 33.7 mm x 172 mm boyutlarında cihazın ön tarafında Seagate logosu ile beraber aydınlatma ledleri yer ediniyor. Seagate Freeagent Xtreme ürününde 1 tane USB 2.0, 1 tane E-Sata, 2 tane Firewire ve adaptör giriş portları yer ediniyor bu özellikleri ile Freeagent Xtreme Mac ve Linux ortamlarında da sorunsuz şekilde kullanılabiliyor.

Ürün tak – çalıştır özelliğine haiz olduğundan Windows platformunda ürünü kullanmak için USB ve güç adaptörü kablolarını bağlamanız kafi peşinden derhal diske erişebilirsiniz, disk içinde Seagate tarafınca konulmuş bir disk yazılımı bulunuyor Seagate Manager Disk adındaki bu yazılım yardımıyla diskinizin durumunu görebilri,yedekleme işlemleri yapabilir ve disk içindeki verilerinizi şifreleyebilrisiniz.

Aygıt ile meydana getirilen testlerde Windows ortamında toplam boyutu 845 MB olan 4009 dosyanın 2 dakika 58 saniyede, boyutu 714 Mb olan tek dosyanın ise 1 dakika 49 saniyede aktarımının tamamlandığı görülmüş.

Seagate Manager Disk yazılımı bilhassa yedekleme mevzusunda büyük kolaylıklar sağlıyor, bu yazılımı kullanarak diskinizin tertipli ve otomatik bir halde yedek almasını sağlayabilirsiniz, Sync özelliği yardımıyla yanlızca güncel belgelerinizi yedeklersiniz siz bu belgeleri güncelledikçe şu demek oluyor ki yeni sürümlerini oluşturdukça Seagate dosyayı otomatikman yedekleyecektir.

Seagate Freeagent Xtreme 1 TB diskin kdv hariç satış fiyatı 138 dolar.

#1 tb #e-sata #freeagent #hard disk #harici disk #manager disk #seagate #xtreme
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.