Mazda Dizayn Yarışması Sonucu

Otomobil r1b 04/03/2021

07la_mazdadesign-1.jpg

– Mazda’nın Dizayn yarışmasını daha ilkin sitede duyurmuştum. Yarışmaya katılan 300′ü aşkın tasarımdan son seçilen 10 tanesi feysbuk kullanıcılarının oylarıyla 1.olarak seçilecekti. Buna bağlı olarak L.A. Motor Show vesilesiyle da aracın balçık modelinin yapılması ve sergilenmesi ile aracın tanıtımınında yapılacağını yazmıştım. Evet yarışma sonuçlandı ve kazanan belli oldu. Kendinizin tasarladığı bir aracı 1:1 ölçekte yapılması ne kadar güzel bir şeydir kimbilir.

Mallory McMorrow 21 yaşlarında “Car Girl” adlı kendi tasarımı araçla yarışmaya katılarak 1.seçildi. L.A. Motor Showda 7 gün devam eden aracının çamurdan 1:1 ölçekte kopyasının, Mazda Dizayn ekibiyle birlikte yapılması, bu genç bayanın Otomotiv Endüstrisinde kariyer yapma hayallerinide gerçeğe dönüştürmüş oldu. 2018 Mazda Diazyn yarışmasında hem Kuzay Amerikada hemde Feysbuk oylarıyla birinci seçilen Mallory, Mazda Tasarımcı Jacques Flynn ile birlikte aracının kağıt üstünde yaşam bulmasına destek oldu. Mallory ‘nin açıklamasında “Jacques herşeyle ilgilendi. Düşüncelerimi ve hayallerimi tamamiyle kağıda aktardı.” sözlerine yer verdi. Baş tasarımcı Franz von Holzhausen ile birlikte 14 kasımda tasarımın 1:1 ölçekte kopyasının yapılmış işlemine geçildi. 15Kasımda basın toplantısyla medyaya duyuruldu. Franz von Holzhausen açıklamasında “Bu yeni dizayn gelecekteki otomobillerde yeni bir yol çizgisi oluşturacak benzersiz bir vasıta. Bu yarışma çok büyük başarı elde etti.Ben ve takımın hedefimiz olan alıcıların iyi mi bir dizayn anlayışına gereksinim duyduklarını anlamış olduk.” Konsept aracın balçık modeli hergün sat 12 ile 8 içinde sürdü ve 24Kasım saat 3′te ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

mazda2018.jpg

– “Car Girl” dizayn sahibi Mallory McMorrow, (Notre Dame Üniversitesi Endüstriyel Tasarım talebesi) Mazda Dizayn yarışmasını ilk kez Paul Down (Profesor)’dan duymuş. “Car Girl” adını ise Endüstiryel Tasarım sınıfındaki derslik arkadaşları bulmuşlar.McMorrow, otomobillere olan aşkını genç yaşta keşfetmiş ve yarışmaya girerek şansını tecrübe etmek istemiş. Dizayn yarışmasındaki öteki finalistler: Christopher Chung, Silver Spring, Md.; Preston Gilliam, East Bend, N.C.; Andrew Kinomoto, Bothell, Wash. ve Danny Song, San Mateo, Calif.

#mazda #tasarım #yarışma
Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.